Pielgrzymka Częstochowa, Żuławy Wiślane, Elbląg

W dniach 8, 9 i 10 czerwca organizujemy pielgrzymkę Częstochowa – Żuławy Wiślane.

PIELGRZYMKA 8-9-10.06.2019
ŻUŁAWY WIŚLANE – ELBLĄG – KANAŁ OSTRÓDZKO-ELBLĄSKI

Dzień 1 – sobota, 8.06.2019
Wyjazd, godzina 4.00

Przejazd do Częstochowy – na Jasnej Górze o godzinie 6.00 uroczyste odsłonięcie obrazu Matki Bożej, udział we Mszy Świętej.

Przejazd do Grudziądza – zwiedzanie miasta będącego dawną twierdzą pruską
– Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w gotyckiej bazylice świętego Mikołaja Biskupa
– Spichlerze nad Wisłą, Brama wodna i rynek
– Góra Zamkowa

Przejazd do Kwidzyna – zwiedzanie zamku i katedry

Przejazd do Sztutowa – zakwaterowanie w pensjonacie, pokoje dwuosobowe z łazienkami, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2 – niedziela, 9.06.2019
Śniadanie

Przejazd do Elbląga – udział we Mszy Świętej w Katedrze świętego Mikołaja

Rejs „Statkiem po trawie” na trasie Elbląg – Buczyniec – trasa rejsu przebiega przed odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduje się m.in. system 5 pochylni uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Druzno.

Powrót do pensjonatu w Sztutowie – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – poniedziałek, 10.06.2019
Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu

Stegna – szachulcowy Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku
Zwiedzanie Muzeum Bursztynu oraz plaża i port w Stegnie

Powrót w godzinach wieczornych.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie w zależności od otrzymanych rezerwacji.
KOSZT 480ZŁ/OSOBA
(Przejazd autokarem, 2 noclegi w pensjonacie – pokoje dwuosobowe z łazienkami, wyżywienie – 2 śniadania, 2 obiadokolacje, usługi przewodników miejscowych, ubezpieczenie NNW.)

Bilety wstępu ulgowe 30zł + rejs kanałem Ostródzko - Elbląskim 85zł, razem 115zł.
Bilety wstępu normalne 40 zł + rejs kanałem Ostródzko - Elbląskim 85zł, razem 125zł.

Zapisy w zakrystii, wpłata zadatku 200zł/osoba do 7.04.2019