Triduum Paschalne 2021

Prosimy o stosowanie się do obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. W naszym kościele może przebywać tylko 30 osób. Zachęcamy do uczestnictwa w obchodach Wielkiego Tygodnia poprzez transmisję online.

W czwartek, o godzinie 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy świętej adoracja w ciemnicy do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

W piątek, o 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku o godzinie 18.00. Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim. O 21.00 Droga Krzyżowa wokół kościoła, prosimy o przyniesienie świec. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły

W sobotę, poświęcenie pokarmów przed kościołem od godziny 10.00 do godziny 15.00 co pół godziny. Na Borze poświęcenie pokarmów o 15.30. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o 18.00 i zostanie zakończona procesją od Grobu Pańskiego do ołtarza głównego.

Święte Triduum Paschalne zakończymy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, uroczystymi nieszporami. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę świętą o godzinie 15.00

Komunia Święta Duchowa:
Jezu mój! wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę Cię posiadać w duszy mojej. Ponieważ teraz nie mogę Cię przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do serca mojego. Obejmuję Cię jakobyś już do mnie przyszedł i cały z Tobą się łączę, nie dozwól, abym się miał oddalić od Ciebie.