Triduum Paschalne 2019

Zapraszamy do przeżywania Wielkiego Tygodnia w naszej parafii poprzez wzięcie w nim udziału.

Poniżej program Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek, to dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. O 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Podczas tej Mszy modlimy się za dzieci klas czwartych obchodzących rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Próba przed rocznicą odbędzie się w poniedziałek o 17.45. Po Mszy, adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do 23.00. Do adoracji zapraszamy młodzież o 20.00, Oazę Rodzin o 21.00, Wspólnotę Egeiro o 22.00.

Wielki Piątek to dzień śmierci Chrystusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły. Adoracja od godziny 7.00. Do adoracji zapraszamy o 9.00 klasy VI, VII i VIII, o 10.00 gimnazjum,  o 11 klasy V, o 12.00 klasy III i IV a o 13.00 klasy I i II. O 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 18.00, a po niej odśpiewana zostanie II i III część Gorzkich Żali. Adoracja przy Bożym Grobie potrwa całą noc według następującego porządku:
20.00 – Bór Budy, Klonowa, Kolejowa, Partyzantów, Borowa.
21.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego (rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego).
22.00 – Droga Krzyżowa wokół Kościoła (prowadzi młodzież). Prosimy o przyniesienie świec.
24.00 – Nosala, Ogrodowa, Przecieszyńska, Zielona, Fińskie Domki, Drobniaka.
1.00 – Nazieleńce, św. Anny, Kościuszki, Słowiańska, Stefczyka, Wspólna, Leśna, Miła.
2.00 – Stara i Nowa Kolonia, Siedliska, Ofiar Oświęcimia, Bojowników Ruchu Oporu, Gwarków.
3.00 – Osiedle Szymanowskiego.
4.00 – Kolonia Urzędnicza, Kościelna, Pańska, Poprzeczna, Krótka, Dębowa, Willowa.
5.00 – Polna, św. Wojciecha, Pszczyńska, Lisowce, Bugaj, Przedwieśnik, Legionów, Chrobrego.
6.00 – Piastowska, św. Idziego, św. Urbana, Doły, Dąbrowskiego, Sobieskiego, Kosynierów, Reymonta, Reja, Słoneczna, Sikorskiego, Przyłogi.

Wielka Sobota to dzień przebywania Chrystusa w grobie. Przez cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim.  Święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się przy kościele o godzinie: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00, a na Borze o 15.30. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 19.00. Po liturgii procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec na liturgię.
d) W Niedzielę Wielkanocną chrzty o 10.15. Przygotowania do chrztu w środę po wieczornej Mszy. W Poniedziałek Wielkanocny obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych.