Majówka już za nami

W ubiegłą niedzielę odbyła się kolejna majówka. Parafianie lubią ten festyn, toteż licznie przybyli do ogrodów plebańskich. Pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili.
   Powodzenie imprezy możliwe jest dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym serdecznie dziękujemy.

Pyszny poczęstunek przygotowały Panie z KGW.
 Dużą atrakcją były występy artystyczne. Na scenie można było podziwiać dzieci i młodzież z naszego przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Ponadto wystąpiły zespoły muzyczne i regionalne działające w naszej Gminie. Parafialna majówka to świetna okazja, aby miejscowi artyści zaprezentowali swój dorobek  i trzeba stwierdzić, ze naprawdę jest się czym pochwalić. Zgromadzonym na festynie bardzo podobał się Zespoł Regionalny z Brennej, którego występ był punktem kulminacyjnym tegorocznej imprezy.
W tym miejscu należą się słowa wielkiego uznania dla- jak zwykle niezawodnej- Lidki Czopek, profesjonalnie panującej nad tą częścią festynu. Warto dodać, że to Lidka była pomysłodawczynią konkursu fotograficznego Moja rodzina w obiektywie. Mamy nadzieję, ze ten konkurs stanie się kolejną tradycją majówki.
  O porządek i bezpieczeństwo dzieci podczas zabaw dbali Wolontariusze z Gimnazjum nr1. Ich czerwone koszulki były widoczne w każdym miejscu, gdzie coś się działo. Wszyscy bardzo się starali, ale na szczególne wyróżnienie zasługują: Iza Danek i Julia Włodarczyk. Pomagali także Wolontariusze – absolwenci. Ich obecność bardzo cieszy, bo oznacza, że z dobroczynności się nie wyrasta. Jak zawsze, staraniem Szkolnego Koła Wolontariatu, zorganizowany został Kącik Niespodzianek. Losów, choć nie było ich wcale mało, brakło po godzinie. Wiązało się to z tym, że fanty i nagrody były naprawdę cenne, a na wyeksponowanym przy stoiskach rowerze, oczami wyobraźni, widział się każdy, kto brał udział w zabawie.
Bardzo dziękujemy za życzliwość wszystkim Sponsorom festynu.
  • Księdzu Proboszczowi Kazimierzowi Kulpie
  • Panu Januszowi Baranowi