Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. O godz.18.00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Czwartku. Podczas tej Mszy św. dzieci klas IV obchodzą rocznicę I Komunii Świętej.

Po Eucharystii Wieczerzy Pańskiej pierwsza część Gorzkich Żali. Adoracja w Ciemnicy do 24.00. O godz. 20.00 adoruje młodzież,   a o 22.00 Oaza Rodzin. O 23.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym.

Wielki Piątek – to dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły. Adoracja od godz. 7.00. Adorują od godz. 9.00 do 10.00 klasy siódme i Gimnazjum. Od 10.00 do 11.00 klasy czwarte i piąte. Od 11.00 do 12.00 klasy pierwsze, drugie i trzecie.  O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich.

W piątek od rana pojedziemy do chorych z posługą przedświąteczną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 18.00. Po liturgii II i III część Gorzkich Żali. Adoracja przy Bożym grobie przez całą noc według następującego porządku:
  • 20.00 – Bór, Budy, Kolejowa, Klonowa, Partyzantów, Borowa.
  • 21.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego (rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego)
  • 22.00 – Droga Krzyżowa wokół kościoła (prowadzi młodzież). Prosimy o przyniesienie świec.
  • 24.00 – ul. Nosala, Ogrodowa, Przecieszyńska, Zielona, Fińskie Domki, Drobniaka.
  • 1.00 – Nazieleńce, św. Anny, Kościuszki, Słowiańska, Stefczyka, Wspólna, Miła, Leśna.
  • 2.00 – Stara i Nowa Kolonia, Siedliska ,Ofiar Oświęcimia, Boj. Ruchu Oporu, Gwarków.
  • 3.00 – Osiedle Szymanowskiego.
  • 4.00 – Kolonia Urzędnicza, Kościelna, Pańska,  Poprzeczna, Krótka, Dębowa, Willowa.
  • 5.00 – Polna, św. Wojciecha, Pszczyńska, Lipowa, Lisowce, Bugaj, Przedwieśnik, Legionów, Chrobrego.
  • 6.00 – Piastowska, św. Idziego, św. Urbana, Dąbrowskiego, Doły, Sobieskiego, Kosynierów, Reymonta, Reja, Słoneczna, Sikorskiego, Przyłogi.

Wielka Sobota – to dzień przebywania Chrystusa w grobie. Cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00. Na Borze o 15.30.
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. Po Wigilii Paschalnej procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.