Zaproszenie na Majówkę

25 maja, w piątek, o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa ku czci św. Urbana, głównego patrona naszej Parafii. A 27 maja w ogrodach plebańskich odbędzie się majówka – coroczne święto integrujące naszą Społeczność.

Jak zawsze będą występy artystyczne. W tym roku zapraszamy zespoły, chóry, grupy i solistów, aby zaprezentowali się w repertuarze patriotycznym. Powód oczywisty, w ten sposób uczcimy rocznicę niepodległości naszej Ojczyzny. Karty zgłoszeń są w zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 maja. Atrakcją wieczoru będzie występ zespołu regionalnego z Brennej.

Po raz drugi organizujemy konkurs fotograficzny. Pozostajemy w temacie zdjęć rodzinnych, jednak tym razem w tle powinny pojawić się krajobrazy prezentujące naszą Małą Ojczyznę. Opisane, imieniem i nazwiskiem zdjęcia, w formacie minimum A4, należy przynieść do zakrystii lub szkoły do 23 maja.

Jak zawsze będzie Kącik Niespodzianek. Przygotują go Wolontariusze, którzy zwracają się z prośbą o pomoc i przekazanie fantów na loterię, okazuje się bowiem, że co roku losów jest mniej, niż chętnych do ich zakupu. Zwracamy się z prośbą  o darowanie rzeczy nowych, a także wyrobów rękodzieła, itd. Prosimy o wsparcie tej akcji naszych niezawodnych Sponsorów, którzy- często anonimowo-  pomagają nam już od wielu lat. Każdy los będzie brał udział w losowaniu nagrody głównej. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci.

Temu celowi ma służyć także kolejny nasz pomysł – sprzedaż obrazów religijnych. I tu znów zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian. Jeśli Państwo macie obrazy o tematyce religijnej, które nie zdobią już ścian Waszych domów i gdzieś zostały zapomniane, prosimy o ich przekazanie. Być może znajdą nowych właścicieli, a jeśli nie, staną się początkiem galerii w salkach katechetycznych.

Ponadto w majowe popołudnie dzieci będą mogły pobawić się na dmuchanych zamkach. Będzie malowanie buziek i inne zabawy, np. z balonikami. Nieodłącznym smakołykiem na tej imprezie jest wata cukrowa, więc nie zabraknie jej  i w tym roku. Podobnie jak atrakcji kulinarnych, które przygotują nasze Gospodynie.

Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy. Niech to będzie radosne popołudnie.