Majówka 2023

Tradycja organizowania parafialnej majówki  ma już ponad dwadzieścia lat. Długo to wydarzenie łączono z dniem odpustu parafialnego . Teraz odpust przeżywamy w dzień wspomnienia św.  Urbana, a spotkanie w ogrodach plebańskich w następującą po tym dniu niedzielę.

Majówki mają utrwaloną formę. Zawsze jest poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń.  Pyszne wypieki i chleb z Piekarni GS, do tego smalec i kaszanka lub kiełbasa. Chętnych nigdy nie brakuje.
Niesłabnącym powodzeniem cieszy się dmuchany plac zabaw i malowanie buziek najmłodszych uczestników zabawy,  propozycje rozgrywek sportowych, gokarty.

Co roku są występy zespołów regionalnych, grup dziecięcych, solistów. Jest też zawsze „Gwiazda wieczoru”, a  po występach punkt kulminacyjny i losowanie roweru, którego sponsorem – także  tradycyjnie- jest Ksiądz Proboszcz.
Ważnym momentem spotkania będzie nabożeństwo majowe – tym razem litanię loretańską odśpiewamy w ogrodzie plebańskim (o 16.30)

Majówka jest też zawsze okazją do działań o charakterze charytatywnym. Przez wiele lat zebrane przy tej okazji pieniądze były przeznaczone na dofinansowanie wypoczynku dzieci z ubogich rodzin, byli też inni adresaci  wsparcia, np. w ubiegłym roku byli to uchodźcy z terenów objętych wojną w Ukrainie.

W tym roku nasza parafialna impreza odbędzie się 28 maja. Przewidziano wszystkie wspomniane wcześniej atrakcje. Tym razem losy na loterię będzie można zdobyć m.in, kupując bilety na „dmuchańce”, kiełbaski i nabywając produkty ziołowe do samodzielnego wykonania naparów, inhalacji, nalewek ; cena - 10 zł. Będzie także można wylicytować dwa torty.

Pieniądze, które uda się zebrać podczas spotkania, tym razem zostaną przeznaczone na pomoc dla dwójki dzieci, które wymagają kosztownej rehabilitacji: Klary i Leona. Liczymy na zaangażowanie wszystkich Parafian. Prosimy także Sponsorów o zakup nagród, które zostaną wylosowane na zakończenie majówki.

Organizatorzy mają nadzieję, że uda się jeszcze wzbogacić tegoroczne parafialne świętowanie  innymi  atrakcjami, np. sprzedażą rękodzieła, prezentacją własnych zainteresowań, kolekcji, itd. Kontakt z organizatorami przez konto na parafialnym fb lub bezpośrednio z Księżmi, Członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu ( ZSP 4, ul. Szkolna 6)