Życzenia Wielkanocne 2020

Drodzy Parafianie!

W tych dniach świątecznych Kościół prowadzi nas do pustego grobu Jezusa Chrystusa, abyśmy usłyszeli niewiarygodne a jednak prawdziwe: nie ma Go tutaj, zmartwychwstał! W liturgii i sakramentach, które w tych trudnych dniach sprawujemy w naszych domowych Kościołach, możemy spotkać żywego Zbawiciela.
Na czas świętowania, życzymy Wam pokoju, bo kiedy on wypełnia nasze serca, możemy bezpiecznie przejść przez nawet najbardziej niespokojne czasy.

Radości – kiedy ona tryska w głębi serca, odkrywa przed nami piękno życia.
Nadziei – kiedy budzi się w nas, staje się siłą prowadzącą dzień za dniem ku coraz lepszemu życiu.
Mocy – bo ona zwycięża chwile rozpaczy, zniechęcenia i zwątpienia. Światła – bo ono płonąc w naszych duszach, wskazuje pewną drogę.
Miłości – bo tylko ona daje głęboki i niezachwiany sens życia.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywi to, co już martwe, niech światło Jego Słowa prowadzi nas przez życie do wieczności, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Wesołego Alelluja!

Ksiądz proboszcz Kazimierz Kulpa, Ksiądz Arkadiusz Talik, Ksiądz Dariusz Dybczak