Seminarium Odnowy Wiary

Wtorek  18.30 - 20.00

„Seminarium Odnowy Wiary” to forma rekolekcji, poprzez którą Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary, do otwartości na działanie Ducha Świętego. Prosta, a jednocześnie dynamiczna forma przekazu, poprowadzi Cię bezpośrednio do osobistego doświadczenia głoszonych treści.

Seminarium Odnowy życia w Duchu Świętym, które rozpoczynasz, pomoże Ci w dojrzałym, zdecydowanym i osobistym zwróceniu się ku Jezusowi Chrystusowi, oraz przyjęciu osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy. Jesteś na nie osobiście zaproszony przez Pana Jezusa. On chce napełnić Cię swoją łaską. Odnowić Twoje życie. Zna dobrze Twoją sytuacje życiową, pragnienia, plany, radości, a także Twoją słabość, grzech, zniewolenie. On wie, jak zaspokoić najgłębsze pragnienia Twojego serca.

Seminarium ma na celu doprowadzić każdego z nas do Jezusa.
Dla jednych będzie to pierwsze doświadczenie miłującej obecności Boga, który mimo, iż pozostaje niewidzialny dla oczu objawia się w inny, wybrany przez Siebie sposób.
Dla wszystkich, którzy trwają w bliskości i miłości Boga to okazja do świętowania, radowania się i odkrywania jak nieskończenie dobry i zachwycający jest nasz Bóg! Święty i niepojęty w swojej hojności ma z pewnością także dla tych niespodzianki.
Dla innych będzie to okazja do nawiązania relacji z Bogiem, którego już kiedyś spotkali, ale nie podjęli zaproszenia do bliskości z Nim, choć zachowali wspomnienie wzruszającego, ale odległego wydarzenia.

Osobiste spotkanie z Bogiem (tak, jak spotkanie z każdą inną osobą) wymaga: czasu, chęci i decyzji zaangażowania.

Na każdy tydzień przewidzianych jest sześć rozważań. Rozważanie siódmego dnia możesz wykorzystać na podsumowanie tygodnia lub nadrobienie tego, czego być może nie udało się zrobić w którymś z poprzednich dni. Miejsce na notatki z 7-go dnia modlitwy zostało zostawione na końcu każdego rozdziału.

Cotygodniowym spotkaniu, które obejmuje:
Rozważaj podane na dany dzień teksty zawierające fragmenty z Pisma Św. Czytając Słowo na dany dzień możesz podkreślać to co Cię porusza i wpisać znaki na marginesie.

Każdy tydzień ma swój temat po to, by uczynić w tym dniu konkretny krok na drodze swojego życia duchowego. Taki krok dokonuje się w 3 etapach: czytając Słowo na dany dzień wsłuchaj się w to, co w tej chwili mówi do ciebie Bóg. Zatrzymaj się wewnętrzne nad tym, co dotyczy Ciebie i zanotuj w swoim dzienniku duchowym „odkrycie, myśl, pytanie”.

Poświęć jeden wieczór w tygodniu na spotkanie z Nim we wspólnocie.
Wybierz sobie jakieś ciche miejsce, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał i w którym możesz być sam na sam z Bogiem.
Wybierz sobie czas (ok. 15 minut codziennie), w którym jesteś wewnętrznie wolny (dla wielu z nas jest to poranek przed rozpoczęciem dnia i obowiązków) na osobistą modlitwę i rozważanie Słowa Bożego.

Postanowienie by mieć czas dla Boga zawiera decyzję unikania wszystkiego, co zabiera mi czas, niepotrzebnie absorbuje i odwraca moją uwagę od Boga ku rzeczom nieistotnym.

Na początku seminarium podejmij decyzję uczestniczenia we wszystkich spotkaniach.

Wielką pomocą w czasie seminarium jest „dziennik duchowy”, czyli po prostu Twoje notatki. Notuj  wszystko, co wydaje ci się ważne lub odnosi sie do Ciebie, także pytania i wątpliwości. Później będziesz mógł dzięki temu zobaczyć, jaką drogą Bóg Cię prowadził.

Proponowane Seminarium Odnowy życia w Duchu Świętym trwa przez siedem tygodni i opiera się na:

konferencji, opartej na programie podstawowych praw życia duchowego i głęboko zakorzenionej w tekstach Pisma Świętego;
modlitwie wspólnotowej;
pracy w małej grupie dzielącej się doświadczeniem modlitwy osobistej z poprzedniego tygodnia.

Wtorek  18.30 - 20.00